Tegyünk azért, hogy ne duguljon el a mosogató!

2014.04.15.Hasznos Tippek

Sokkal gyakrabban előfordul, mint gondolnánk, hogy a mosogató lefolyója eldugul. Ilyenkor jöhet a csövek házi szétszerelése, pucolása, a lefolyótisztító öntögetése, súlyos esetekben pedig hívni kell a szerelőt.

Mitől dugul el a konyhai lefolyó?

A mosogatót elég intenzíven használja az ember. Ott mos kezet, öblíti és tisztítja az edényeket. Bár lehet, hogy azt gondoljuk, egy szimpla kézmosás nem dugít, ez nem így van. A csövekbe folyó tisztítószerek mind-mind tömítenek, van, ami előbb, van, ami később. Mégis az ételmaradékok a legnagyobb ludasok a mosogató lefolyójának dugulásakor. Csak nagyon alapos tisztítással lehet elkerülni, hogy apró morzsaszemek, egyéb ételmaradékok ne kerüljenek oda bele. Sűrűn az is előfordul, hogy egyszerűen csak figyelmetlenek vagyunk, és mondjuk rizs- vagy kukoricaszemek potyognak bele a csőbe, amik aztán felgyülemlenek, és teljesen eldugítják a lefolyót.

Mit tehetünk ellene?

A kézmosást nem tudjuk elkerülni, és nem is szükséges. A szappan maradványai megtapadnak a cső falán, úgy tudjuk elkerülni, hogy abból dugulás legyen, hogy rendszeres időközönként lefolyótisztítót öntünk bele.

Kerüljük az áztatást! Nagyon sokan szeretnének spórolni úgy, hogy egy mosogatónyi vízzel szeretnének elmosni végtelen sok edényt. Az edények falára odaégett maradékok is okozhatnak tömődést, nem is beszélve arról, hogy nem egy szívterítő látvány álló vízben mosogatni.

Vannak már olyan mosogatók, amibe be van építve egy szűrőrendszer, de mi magunk is vehetünk szűrőt. Mivel a konyhai lefolyószűrőnek elég sok mindent kell felfognia, ezért mindenképpen masszívabb darabot válasszunk. Vásárlás előtt azért nézzük meg, hogy pontosan mekkora méret kell, mert sokféle méret létezik. Szinte minden háztartási boltban kaphatunk ilyen szűrőket.